Skip links
درامد از فارکس در ایران

درآمد فارکس از ایران | میلیاردر شدن با فارکس در ایران

بازار فارکس، به عنوان بزرگترین بازار مالی جهان، همواره مورد توجه معامله گران ایرانی جهت کسب درآمد دلاری از فارکس بوده است. اما سوالات متعددی در این زمینه وجود دارد.

میزان درآمد از فارکس در ایران چقدر است؟ آیا می‌توان از طریق فارکس به ثروت زیادی در ایران رسید؟ درآمد تریدر فارکس در ایران چقدر است؟ آیا ارقام و اعداد نجومی که در مورد سود فارکس گفته می‌شود، واقعی است؟

احتمالاً در جمع‌هایی شنیده‌اید که فردی می‌گوید از فارکس ماهیانه 2 میلیارد تومان درآمد دارد یا 10% سود تضمینی در ماه از طریق فارکس کسب می‌کند. حین شنیدن چنین مواردی باید به چند نکته توجه کنید.

هدف گوینده از بیان این اعداد چیست؟  آیا قصد فروش پکیج آموزشی یا جذب سرمایه گذار را دارد؟ یا صرفاً به دنبال بیان تجربه خود است؟ جالب است بدانید که افراد ثروتمند میزان درآمد خود را از بقیه مردم پنهان می کنند.

فردی که واقعاً از طریق فارکس به درآمد دلاری بالا دست یافته، به دنبال جلب توجه و دردسر نیست.

درآمد از فارکس شبیه به یک دو ماراتن است، نه یک دوی سرعت. کسب سودهای نجومی در کوتاه مدت و با ریسک بالا امکان‌پذیر نیست. موفقیت در بازار فارکس مستلزم صبر، تلاش و استراتژی معاملاتی مناسب است.

سودآوری پایدار در فارکس با استفاده از اثر مرکب و افزایش تدریجی سرمایه حاصل می‌شود.

 

درآمد از فارکس با اثر مرکب

بسیاری از معامله گران فارکس، به جای تمرکز بر روی عدد درآمد دلاری، بر درصد سود خود در ماه تمرکز می‌کنند. این رویکرد، نگاهی عمیق‌تر و اصولی‌تر به معاملات فارکس ارائه می‌دهد و موفقیت پایدار را به ارمغان می‌آورد.

با تمرکز بر درصد سود، می‌توان عملکرد خود را در دوره‌های مختلف زمانی به طور دقیق‌تر مقایسه کرد. نوسانات بازار فارکس می‌تواند گمراه‌کننده باشد. تمرکز بر درصد سود، تاثیر نوسانات کوتاه‌مدت را بر عملکرد شما و درآمد از فارکس کاهش می‌دهد.
تعیین هدف به صورت درصد سود، معیارهای واقع‌بینانه‌تر و قابل‌دسترس‌تری را برای درآمد از فارکس  و معاملات شما ایجاد می‌کند. در معاملات فارکس، تراز مثبت حساب معاملاتی (مجموع سودها و ضررها) از رقم سود اهمیت بیشتری دارد.

تمرکز بر تراز مثبت حساب به معنای مدیریت ریسک و حفظ سرمایه در بلندمدت است.

برای درک بهتر این موضوع، می‌توان معاملات فارکس را به یک مسابقه دو میدانی تشبیه کرد.
در مسابقه دومیدانی، هدف رسیدن به خط پایان (درآمد از فارکس) است. اما دونده به خط پایان و مبلغ جایزه فکر نمی کند.
قهرمان مسابقه به جای تمرکز بر روی خط پایان و جایزه قهرمانی، بر عواملی مانند نحوه دویدن، تنفس، کفش مناسب، تغذیه، هماهنگی عصب و عضله و تمرینات تمرکز می‌کند.
در معاملات فارکس نیز، تمرکز بر مهارت‌ها و استراتژی‌های معاملاتی، مدیریت ریسک و صبر، رمز موفقیت در بلندمدت است.

همچنین بخوانید  جفت ارز چیست؟ انواع جفت ارز در فارکس

رویاپردازی و یک شبه پولدار شدن در فارکس

سنگ بزرگ نشانه نزدن است. به جای دنبال کردن سودهای نجومی، بر اهداف کوچک و قابل دسترس تمرکز کنید. درآمد از فارکس کار یک شب و دو شب نیست!

بسیاری از معامله گران فارکس، به دنبال کسب درآمد از فارکس به صورت نجومی در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند. این رویکرد، غیرمنطقی و پرخطر است و احتمال ضرر و زیان را به شدت افزایش می‌دهد.

هدف‌گذاری واقع‌بینانه، نقشی کلیدی در موفقیت بلندمدت در معاملات فارکس ایفا می‌کند. اهداف واقع‌بینانه، قابل دسترس هستند و انگیزه شما را برای ادامه فعالیت حفظ می‌کنند.

چرا 50% سود در ماه هدف غیرواقعی است؟  بازار فارکس پرنوسان است و پیش‌بینی دقیق آن در بلندمدت دشوار است. کسب سودهای بالا در کوتاه‌مدت، معمولاً با ریسک‌های بزرگی همراه است. معامله گران باتجربه نیز به طور متوسط در ماه 5 تا 10% سود کسب می‌کنند.

اهداف کوتاه‌مدت، احساسات معامله گر را درگیر می‌کند. بازار فارکس از معامله گرانی همچون من و شما تشکیل شده است. درواقع بازار فارکس یک موجود زنده است و رفتاری غیرقابل پیش‌بینی دارد. برخی روزها فرصت‌های سودآوری فراوانی وجود دارد و برخی روزها شرایط مناسب برای معامله نیست. پس درآمد از فارکس یک نرخ ثابت ندارد.

تعیین اهداف کوتاه‌مدت، معامله گر را مجبور به معامله در هر شرایطی می‌کند، حتی زمانی که شرایط مناسب نیست.

ترس از دست دادن فرصت (FOMO) و طمع برای کسب سود سریع، تصمیم‌گیری‌های غیرمنطقی را به دنبال دارد.

همچنین بخوانید  فارکس یا ارزدیجیتال؟ در سال 2024 کدام سود بیشتری می دهد؟

درآمد میلیون از فارکس در ایران

 

درآمد نجومی از فارکس

تا به اینجا، به چالش‌های دنبال کردن درآمد از فارکس به صورت نجونی پرداختیم.

در ادامه، به بررسی امکان کسب درآمد میلیون دلاری در این بازار می‌پردازیم.

آیا کسب درآمد میلیون دلاری در فارکس واقعاً شدنی است؟ بله، کسب درآمد میلیون دلاری در بازار فارکس برای افراد متخصص و باتجربه امکان‌پذیر است.

اما این موفقیت به طور تصادفی و بدون تلاش و برنامه‌ریزی به دست نمی‌آید.  اشخاصی بوده اند که با رقم های کوچک 2000 یا 5000 دلار در بازار فارکس شروع به فعالیت کرده اند و بعد از مدتی به درآمدهای میلیون دلاری در بازار رسیده اند.

برخی افراد مثل Semih SALTIK یا  bill lipschutz یا Randy McKay.

تسلط بر تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال در بازار، مدیریت ریسک و استراتژی‌های معاملاتی سودآور رمز موفقیت این  افراد برای درامد میلیون دلاری از فارکس بوده است. این افراد به جای تمرکز بر روی اعداد وارقام با تمرکز بر نرخ بازدهی و وین ریت معاملات، موفقیت خود را در بازار تضمین کرده اند.

همچنین بخوانید  بازارگردان یا مارکت میکر کیست؟ نقش بازارگردان در بازارهای مالی

برای کسب درآمد دلاری از فارکس به چه چیزی نیاز است؟

درست است که بازار فارکس، با جذابیت سودهای بالا، معامله‌گران بسیاری را به خود جذب می‌کند. اما متأسفانه، اکثر این افراد، به طور مداوم ضرر می‌کنند.حتما میپرسید چرا؟ پاسخ ساده است! آنها فقط میدانند که رقم درآمد از فارکس بالا است. اما نمیدانند که به چه چیزهایی نیاز دارند تا به این درآمد دلاری در فارکس برسند.

برای رسیدن به درآمد بالا در فارکس باید متفاوت از دیگران عمل کنید. به جای تمرکز بر روی میزان سود، باید به میزان ضرر احتمالی تمرکز کنید.

چنین طرز تفکری نیازمند شناخت کامل مدیریت ریسک در بازارهای مالی است.

موفقیت در فارکس فقط یک استراتژی معاملاتی سودساز نیست. شما باید در کنار استراتژی معاملاتی پولساز، روانشناسی بازار و مهندسی معاملات را یاد بگیرید.

برخی استراتژی ها مثل استراتژی اسمارت مانی SMC سودساز هستند ولی یک معامله گر با درک مفهوم روانشناسی بازار می تواند با این استراتژی به موفقیت برسد.

همچنین بخوانید  بازار فارکس چیست؟

حداقل سرمایه برای شروع ترید

 یکی از سوالات رایج در میان افراد علاقه‌مند به ورود به این بازار، حداقل سرمایه برای ورود به فارکس است. در ادامه، به بررسی این موضوع می‌پردازیم و افسانه‌ها و واقعیت‌های مربوط به آن را روشن خواهیم کرد.

برخلاف تصور رایج، هیچ حداقل سرمایه قانونی برای ورود به بازار فارکس وجود ندارد. به عبارت دیگر، شما می‌توانید با هر مقدار سرمایه‌ای که تمایل دارید، فعالیت خود را در این بازار آغاز کنید. برای مثال برخی از کارگزاری های فارکس مانند ePlanet Broker به شما امکان شروع و معامله کردن با 20 دلار در حساب ترینینگ را می دهند.

پس اگر حداقل سرمایه برای شروع 20 دلار است. آیا با 20 دلار میتوان به درآمد خوب از ترید در ایران رسید؟ جواب این سوال خیر است.

برای اینکه مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه را به درستی بتوانید روی معاملات خود اعمال کنید، باید حداقل با 1000 دلار در بازار شروع به فعالیت کنید.

انتخاب یک بروکر فارکس امن خوب که اسپرد پایین، کمسیون پایین، سواپ صفر یا کم دریافت می کند، در رسیدن به موفقیت در بازارهای مالی و کسب درآمد از فارکس از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین بخوانید  پیپ (Pip) و پیپت در فارکس چیست؟

درامد از فارکس در ایران

درآمد فارکس در ایران

درآمد از فارکس، نه تنها در ایران، بلکه در هیچ کجای دنیا ثابت و مشخص نیست. میزان سودآوری به عملکرد و مهارت معامله‌گر بستگی دارد. معاملات بر اساس پیش‌بینی‌های نادرست، می‌تواند منجر به ضرر و زیان شود.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران، مبادله مستقیم ارز را از داخل کشور غیرممکن کرده است. معامله‌گران ایرانی برای ورود به بازار فارکس، باید از واسطه‌ها استفاده کنند که هزینه‌های معاملاتی را افزایش می‌دهد.

برخی از بروکرهای فارکس با تیم پشتیبانی فارسی، تا حدی این مشکلات را حل کرده اند. حتما در بروکر فارکس مطمئن ثبت نام کنید که وبسایت فارسی و پشتیبانی فارسی داشته باشد. چنین بروکری نشان می دهد که به فکر ارائه خدمات به ایرانیان است.

برخی از بروکرها مثل آمارکتس، آلپاری، ای پلنت بروکر به ایرانیان خدمات می دهند.

همچنین بخوانید  بازار دو طرفه چیست؟ کسب سود در بازار نزولی و صعودی

مالیات بر درآمد فارکس در ایران

معامله در بازار فارکس، به عنوان بزرگترین بازار مالی جهان، در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. با این وجود، ابهاماتی در خصوص مالیات بر درآمد این فعالیت در ایران وجود دارد.

در حال حاضر، هیچ قانون صریحی در خصوص مالیات بر درآمد از فارکس در ایران وجود ندارد. با این وجود، معاملات در بازار فارکس در صورتی که در راستای چرخه اقتصادی کشور باشد، معاف از مالیات خواهد بود.

تعریف دقیق “فعالیت در راستای چرخه اقتصادی کشور” هنوز به طور واضح مشخص نشده است. سازمان امور مالیاتی هنوز دستورالعمل دقیقی در خصوص نحوه محاسبه و پرداخت مالیات بر درآمد از فارکس ارائه نداده است.

همچنین بخوانید  تریدر کیست؟ چگونه یک تریدر شویم؟

راهکار افزایش درآمد از فارکس

اولین و مهم‌ترین قدم در مسیر درآمد از فارکس، رسیدن به یک حساب معاملاتی با برآیند مثبت است. پس از دستیابی به این هدف، مراحل بعدی برای افزایش درآمد آسان‌تر خواهد بود.

یکی از راهکارهای افزایش درآمد، افزایش سرمایه است. با افزایش سرمایه، سود معاملات نیز به طور متناسب افزایش می‌یابد.

در صورتی که امکان افزایش سرمایه برای شما وجود ندارد، می‌توانید از پراپ فاندها استفاده کنید. پراپ فاند یک شرکت مالی است که از دو بخش سرمایه‌گذار و تریدر تشکیل شده است.

سرمایه‌گذار در پراپ فاند، دارای سرمایه است، اما دانش و مهارت معامله‌گری ندارد. در مقابل، تریدر دارای دانش و مهارت معامله‌گری است، اما سرمایه کافی برای معامله ندارد. ترکیب این دو می‌تواند یک ترکیب سودآور باشد. این یعنی یک معامله وین وین!

استفاده از اهرام بالاتر امکان سودسازی بیشتر را برای شما فراهم می کند و میزان درآمد از فارکس را بالاتر می برد. اهرم به شما امکان می‌دهد تا با سرمایه کمتر، معاملات بزرگتری انجام دهید. استفاده از اهرم می‌تواند سودآوری شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد، اما ریسک معاملات را افزایش می‌دهد.

همچنین بخوانید  تاریخچه فارکس | پیدایش بازار فارکس

آیا خرید دوره آموزش فارکس الزامی است؟

آیا خرید دوره آموزش فارکس الزامی است؟

دوره‌های آموزشی می‌توانند ابزاری مفید برای یادگیری مفاهیم پایه، تقویت مهارت‌ها و کسب تجربه در بازار فارکس باشند. با این وجود، برای موفقیت و کسب درآمد از فارکس یا بازارهای مالی دیگر مثل ارزدیجیتال، لازم است که دوره های گران قیمت خریداری کرد؟

قبل از هزینه کردن باید بدانید که منابع آموزشی مفید و مقرون به صرفه‌ای در بازار موجود است. برای مثال سایت ONTRADESITE مطالب آموزش فارکس و آموزش تریدر شدن را هر روزه انتشار می دهد.

همچنین وبینارها و سمینارهایی با هزینه خیلی کم توسط متخصصان برگزار می شود.

موفقیت در فارکس نیازمند یادگیری و تمرین است. دوره‌های آموزشی می‌توانند ابزاری مفید در این مسیر باشند، اما خرید دوره‌های گران‌قیمت ضروری نیست. راهکارهای جایگزین مانند کتاب‌ها، وبینارها و حساب دمو نیز مفید هستند. در خصوص کانال‌های سیگنال سرمایه گذاری احتیاط کنید و قبل از اعتماد، سابقه و عملکرد آنها را بررسی کنید.

همچنین بخوانید  معایب تریدر شدن چیست؟ مشکلات شغل تریدری

سخن پایانی

بازار فارکس فرصتی برای کسب سود دلاری ارائه می‌دهد، اما موفقیت در این بازار کار هرکسی نیست.

سودهای نجومی در کوتاه‌مدت غیرمنطقی و پرخطر هستند. تمرکز بر درصد سود، مدیریت ریسک و صبر، رمز موفقیت بلندمدت است. اهداف واقع‌بینانه 5 درصد سود یا 10 درصد سود تعیین کنید و احساسات خود را در معاملات دخیل نکنید. برای شروع ترید در ایران به حداقل سرمایه 1000 دلار نیاز دارید ولی برخی از بروکرها مثل ای پلنت بروکر امکان معامله با 20 دلار را به شما می دهند.

درآمد دلاری در ایران داشتن تضمینی نیست و به مهارت و روناشناسی تریدر بستگی دارد. همچنین مالیات بر درآمد در فارکس با ابهاماتی مواجه است و تکلیف آن فعلا مشخص نیست.

اگر تبلیغ دوره های آموزشی فارکس را در سطح اینترنت مشاهده کردید، ابتدا نیازهای خود را برای ورود به بازار فارکس بسنجید. آیا شما نیازی به خرید دوره دارید یا خیر؟ یا میتوانید با مطالب اموزشی رایگان مثل مطالب سایت ontradesite فارکس ئ تریدر شدن را یاد بگیرید؟

درکل باید اینطور جمع بندی کنیم که درامد از فارکس به تریدر و میزان سابقه و مهارت های تریدر بستگی دارد. فارکس جای یک شبه پولدار شدن نیست!

Leave a comment